неділя, 24 травня 2020 р.

25.05.2020 р.
НАВКОЛИШНІЙ СВІТ -
Тема. Як приходить літо
 Актуалізація теми тижня та уроку: «Цього тижня ми будемо досліджувати дуже цікаву пору року. Це чудовий час для пригод, мандрівок та нових відкриттів. У цей час ми всі любимо насолоджуватись теплими сонячними промінчиками та чарівною природою. Щоб точно здогадатися, про яку пору року йтиме мова, розгадаймо загадку:
Світить сонечко вгорі,
Всі радіють цій порі!
Діти плавають в ставочку,
Засмагають на пісочку.
Садки плодами пригощають,
Пасічники мед качають,
Достигає жито...
Прийшло в гості ... ! (Літо)
Лариса Новацька
Підсумуйте: «Цього тижня ви дізнаєтеся ще більше про веселу та цікаву й теплу пору року — літо!».
Слухання казки «Як весна літо зустрічала»
Прочитайте дітям казку «Як весна літо зустрічала»:
Весна, господарюючи на землі, добре працювала. Молода господиня і лід на водоймах розтопила, і матінку-землю дощами напоїла, щоб трава зазеленіла. Прикрасила дерева і кущі листочками, одягла на них квіткові віночки... Ну зовсім до приходу брата Літа підготувалась. А щоб він поспішив, ще й Грім з Блискавкою за послів додому відправила.
Почав наймолодший брат збиратися в дорогу — одягнув на русяве волосся солом'яного бриля, перекинув через плече легеньку торбину і вирушив у дорогу. Де-не-де по дорозі Літечку чулись маївки, то там, то тут діти збирали в полі квіти, щоб прикрасити рідну домівку. Всюди Літу зустрічались щасливі люди, веселі звірятка у лісі, над полями літали різнобарвні метелики і працьовиті бджілки.
Весна вийшла назустріч братові. Ні, вона не збиралась так швидко покинути землю, просто хотіла показати Літу красу, що була довкола.
Вони разом пройшлися полями, де густо зеленіли зернові та овочі, прогулялись лісами, оглядаючи ягідники та грибні місця, заглядаючи до садів, де, мов наречені, стояли заквітчані дерева.
— Добра робота, сестронько. Тепер і мені пора вже працювати.
Весна посміхнулась і поволі пішла геть. Її господарювання на землі закінчилось.
Солтис-Смирнова Марія Петрівна
Запитання для обговорення:
·    Яка пора року зараз господарює?
·    На якого брата чекає Весна?
·    У які кольори розфарбовує природу літо?
·    Як змінюється погода влітку?
·    Які ще пори року ви знаєте?
Підсумуйте: «Після весни до нас приходить літо».
Підсумуйте: «Літо розпочинає місяць червень. Сонце піднімається рано, а високо піднявшись, починає припікати. Після червня наступає липень — найспекотніший місяць літа. Останній місяць літа — серпень. У цей час збирають врожай пшениці, а лісові звірі починають збирати запаси на зиму»
Руханка «Райдуга»
https://www.youtube.com/watch?v=t7FLa2FF2AI
 «Прикмети літа»
Слово дорослого: «Коли одна пора року змінює іншу? Звісно, якщо подивитися на календар, то відповідь одразу стає зрозумілою — пори року змінюють одна одну першого числа через кожні три місяці. Скажімо, весна розпочинається 1 березня, літо — 1 червня, осінь — 1 вересня, а зима — 1 грудня. Але ж тварини і рослини у календар не дивляться, а завжди знають, що й коли робити треба. То як же вони дізнаються, яка зараз пора року? (Напевно, є у кожної пори року в особливі ознаки, прикмети)».

Лепбук Пори року Наочність, прикраси, 87140, Вознюк Л., | Плакати ...
Запитання для обговорення:
·    У якій частині малюнка зображено весну? (справа знизу)
·    Як ви про це здогадалися? (на яблуні достигли плоди — яблука, білочка збирає запаси на зиму)
·    Який місяць незабаром розпочнеться? (червень)
·    Яким за порядком є місяць червень серед місяців року (шостим).
·    А серед літніх місяців? (першим).
·    За якими ознаками можна розпізнати червень? (Сонце піднімається рано, а високо піднявшись, починає припікати. У школах закінчується навчальний рік і розпочинаються літні канікули; птахи годують пташенят, які вилупилися; вночі співають цвіркуни. Також цього місяця найдовші дні і найкоротші ночі, а 21 червня настає день літнього сонцестояння, коли ніч дуже коротка, а день довгий)
·    Який місяць настає після червня? (липень)
·    Що відбувається у природі у липні? (найспекотніший місяць; вся природа завмирає в очікуванні дощу,; пора грозових дощів; поверхня невеликих ставків покривається дрібною зеленою ряскою; з батьківських гнізд вибираються пташенята, які вилуплювалися в червні, тепер вони підросли та навчаються літати)
·    Який місяць завершує літо? (серпень)
·    Як можна впізнати серпень? (цей місяць вже не такий спекотний як липень, тому що дні непомітно коротшають, а ночі довшають і сонце не встигає прогріти землю так як в липні; в садах достигають фрукти і ягоди та ін.)
Підсумуйте: «Червень, липень і серпень — це літні місяці, кожен з яких має прикмети, за якими їх можна впізнати»
Підсумкові завдання (зворотний зв'язок, рефлексія, релаксація)
1. Запропонуйте учням послухати пісню «Студія Лева — Літо».
https://www.youtube.com/watch?v=ipQbDitr_s8

Немає коментарів:

Дописати коментар